trail
25 اسفند 1401 - 10:03

۳۰ امامزاده در استان سمنان میزبان مسافران نوروزی خواهند بود

سمنان- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: در سراسر استان ۳۰ امامزاده میزبان زائران رضوی و همچنین مسافران نوروزی در طرح آرامش بهاری خواهند بود.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به شرایط طرح آرامش بهاری و اسکان مسافران در بقاع متبرک استان سمنان طی ایام نوروز، تاکید کرد: در سراسر استان ۳۰ امامزاده میزبان زائران رضوی و همچنین مسافران نوروزی در طرح آرامش بهاری خواهد بود همچنین ویژه برنامه‌های مختلف فرهنگی نیز در این بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۲۵ امامزاده در مجموع در استان میزبان طرح آرامش بهاری است که ۳۰ مورد آنها برنامه اسکان دارند، افزود: در ۹۵ امامزاده و بقعه متبرکه استان سمنان برنامه طرح آرامش بهاری شامل استقبال از بهار برنامه‌های قرآنی و فرهنگی و … ویژه ایام نوروز برگزار خواهد شد.

بقاع متبرکه آماده سازی شدند

مدیرکل اوقاف استان سمنان با بیان اینکه سه محور برنامه در طرح بهاری طی ایام نوروز در استان اجرایی می‌شود، بیان کرد: قبل از سال تحویل موضوع آماده سازی، اسکان، نظافت امامزاده‌ها و فضای سبز، چراغانی و … نخستین مرحله را تشکیل می‌دهد دومین مرحله لحظه تحویل سال جدید است که هماهنگی‌های لازم برای پخش دعا، مناجات، برنامه‌های تبلیغی و معنوی و صورت گرفته و فضای خوبی را برای زائران و مسافران نوروزی خواهیم داشت.

تدینی با بیان اینکه سومین نوع برنامه‌های تدارک دیده شده بعد از تحویل سال است که تا پایان تعطیلات نیز ادامه دارد، بیان کرد: طرح ضیافت ویژه ماه رمضان و ادعیه متبرکه و کرسی، خیمه‌های معرفت ویژه پاسخگویی مسائل شرعی، اقامه نماز جماعت و جوایز و کارهای فرهنگی در ۳۰ امامزاده که در مسیر تردد زائران رضوی هستند، از دیگر اقدامات طرح آرامش بهاری در نوروز سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه و امامزاده‌ها همچنین آمادگی کامل را برای پذیرایی از مسافران نوروزی و همچنین زائران رضوی را دارند، افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته تمام بقاع استان میزبان طرح آرامش بهاری چه در روزهای ابتدای نوروز و چه در ماه رمضان تا پایان تعطیلات نوروزی، خواهند بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095900