trail
03 اسفند 1401 - 15:28

قیمت بنزین سال آینده تغییر نمی کند

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی گفت: در لایحه بودجه سال آینده هیچ افزایش قیمتی برای بنزین پیش‌بینی نشده و قیمت بنزین در سال آینده تغییر نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلیل سالاری امروز در حاشیه مراسم تحویل ۵۰۰ نفتکش جاده پیما در جمع خبرنگاران، گفت: اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو در لایحه دولت مطرح نشده و کمیسیون تلفیق بودجه آن را پیشنهاد داده است که باید در صحن مجلس نیز مطرح شود و بعد از تبدیل شدن به قانون نحوه اجرای آن مشخص خواهد شد.

وی اضافه کرد: در لایحه بودجه سال آینده هیچ افزایش قیمتی برای بنزین پیش‌بینی نشده بنابراین قیمت بنزین در سال آینده تغییر نمی‌کند.

سالاری اضافه کرد: اولویت استفاده از کارت سوخت شخصی برای دریافت بنزین در جایگاه‌ها است، به همین دلیل تمرکز بر این است که همه کارت‌های سوخت را تا پایان سال به صاحبان خودرو تحویل دهیم.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: از ابتدای سال تا کنون ۳.۲ میلیون کارت سوخت تحویل شده و مابقی نیز در حال تحویل است. البته همچنان افرادی که کارت سوخت ندارند و یا کارت خود را به همراه نیاورده‌اند، می‌توانند از کارت سوخت جایگاه‌ها برای سوختگیری استفاده کنند.

به گفته وی روزانه ۸۵ میلیون لیتر نفت گاز در بخش حمل و نقل کشور توزیع می‌شود و توقف عرضه نداریم.

سالاری اضافه کرد: تأمین سوخت مایع در زمستان سال جاری به خوبی اتفاق افتاد و در کنار شرکت ملی گاز و در شرایط ناترازی، سوخت مایع مورد نیاز بخش‌های مختلف را تأمین کردیم.

وی تاکید کرد: قیمت بنزین در بودجه اضافه نشده و بنزنی سال آینده گران نمی‌شود.

معاون وزیر نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر محدودیت سوخت گیری در جایگاه‌های سوخت گفت: محدودیت سوخت‌گیری در هر بار بنزین زدن به منظور مدیریت توزیع در برخی مناطق کشور انجام می‌شود و به دلیل اینکه در فصول سال بتوانیم جا به جایی را در همه بخش‌ها انجام دهیم در بعضی مناطق این محدودیت در نظر گرفته شده و شامل کلانشهرها نمی‌شود.

سالاری اضافه کرد: در حوزه تأمین بنزین نوروزی پیش‌بینی لازم را انجام دادیم، البته هنوز تصمیم در خصوص اختصاص سهمیه بنزین نوروزی گرفته نشده است.

وی ادامه داد: نرم افزاری پیش‌بینی شده تا کارت‌های جامانده در جایگاه‌های سوخت به دست مردم برسد. همچنین در بخش جایگاه‌ها شرکت‌های پشتیبان هماهنگی کردند تعمیرات کارت‌خوان‌ها دچار مشکل نباشد و کارت را اختیار جایگاه‌دار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر اینکه همواره مصرف بنزین در نوروز افزایش پیدا می‌کند، گفت: البته امسال نوروز مصادف با ماه مبارک رمضان است و ممکن است تغییراتی در مصرف سوخت شاهد باشیم.

سالاری ادامه داد: اکنون مصرف بنزین حدوداً ۱۰۳ تا ۱۰۴ میلیون لیتر در روز است که معمولاً در ایام نوروز این میزان افزایش پیدا می‌کند اما با توجه به مصادف شدن ایام نوروز با ماه رمضان احتمال می‌رود تغییر چندانی در مصرف بنزین وجود نداشته باشد.

به گفته این مقام مسئول صادرات گاز مایع، تداوم دارد و از طریق بورس عرضه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1050724