trail
23 اسفند 1401 - 15:39

کشف بیش از ۱۲۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در کرمان/ حوادث چهارشنبه‌سوری برای رسیدن به مجرمان ریشه‌یابی می‌شوند

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: تا کنون ۱۲۰ هزار مواد محترقه غیر استاندارد را همکاران ما کشف کرده‌اند که بخشی از این مواد به صورت قاچاق وارد شده و قطعا واردکنندگان و فروشندگان علاوه بر مجازات فروش مواد محترقه، در زمینه قاچاق کالا هم مجازات خواهند شد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سردار عبدالرضا ناظری ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه اولین جلسه قرارگاه مسافرت‌های نوروزی را در شنبه همین هفته برگزار کردیم، اظهار داشت: با کمک همه مسؤولان استان سعی در فراهم کردن بستر امن و آرام برای مسافران نوروزی و حفظ جان، مال و ناموس آنها در این ایام داریم.

 فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه امسال هم برنامه‌ها و هماهنگی‌های لازم را با برای چهارشنبه آخر سال با سازمان‌ها و نهادهای همکار انجام داده‌ایم، تصریح کرد: از مردم درخواست داریم نظارت بر رفتار فرزندان خود داشته باشند تا خدایی نکرده در این روزهای پایانی سال با استفاده از مواد محترقه حوادث ناگواری برای آنها رخ ندهد.

 سردار ناظری بیان داشت: در چهارشنبه آخر سال برنامه خاصی در سطح شهرها وجود ندارد بلکه خود خانواده‌ها در محله‌ها و کوچه‌های خود شب خاطره‌انگیز و خوب و با نشاطی را رقم بزنند.

حضور مقتدرانه پلیس از شب چهارشنبه آخر سال

 وی عنوان کرد: حضور مقتدرانه پلیس در شب چهارشنبه آخر سال به‌دلیل جلوگیری از رخدادهای ناگوار برای شهروندان بوده و با واحد‌های صنفی متخلفی که اقدام به فروش و توزیع مواد محترقه غیر استاندار می‌کنند برخورد قانونی صورت گرفته و واحد آنها تعطیل می‌شود.

سردار ناظری ابراز داشت: با افرادی که در فضای مجازی اقدام به فروش مواد محترقه می‌کنند برخورد قانونی صورت می‌گیرد و همچنین با افرادی که کلاهبرداری مالی در فضای مجازی در این زمینه انجام می‌دهند مطابق قانون برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان تا این لحظه حادثه خاصی در زمینه انفخار و یا حادثه‌ای دیگری در رابطه با چهارشنبه آخر سال رخ نداده است، ادامه داد: افرادی که دچار حادثه در چهارشنبه آخر سال شوند ما این مسأله را ریشه‌یابی می‌کنیم که این مواد را از کدام واحد صنفی و یا از کدام پیج صفحه مجازی خریداری کرده‌اند و کدام راننده این مواد را برای آنها آورده است و با هماهنگی قوه قضاییه با آنها برخوردار قانونی صورت می‌گیرد.

 فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: تا کنون ۱۲۰ هزار مواد محترقه غیر استاندارد را همکاران ما کشف کرده‌اند که بخشی از این مواد به صورت قاچاق وارد شده و قطعا واردکنندگان و فروشندگان علاوه بر مجازات فروش مواد محترقه، در زمینه قاچاق کالا هم مجازات خواهند شد.

استفاده از گروه‌های جهادی در کنار پلیس راهور در نوروز امسال

 سردار ناظری با اشاره به اینکه ما در طرح نوروزی به‌دنبال کاهش و کنترل تصادفات هستیم، گفت: امسال برای کاهش تصادفات و حفظ جان مردم در کنار پلیس راه و راهور از گروه‌های جهادی استفاده می‌کنیم.

 وی تصریح کرد: در نوروز کنترل هوشمند رفتار رانندگان در دستور کار جدی پلیس قرار دارد و اگر راننده پرخطری با سرعت، سبقت بی‌جا،خواب آلودگی و حرکات نامتعارف در طول رانندگی جان خود و سرنشینان خودرو و یا ماشین‌هایی که از کنار آن عبور می‌کنند را به خطر بیندازند، ابتدا با هشدار، تذکر و پیامک سعی می‌کنیم فرد رفتار پرخطر خود را کنار بگذارد و اگر این اتفاق رخ نداد در برخورد با اولین واحد پلیس در محوری که حرکت می‌کند خودروی او متوقف و سرنشینان خودرو با یک وسیله نقلیه دیگر به مقصد رسانده می‌شوند اما خودرو تا پایان تعطیلات توقیف می‌شود.

 فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: باید احترام به حقوق دیگران به‌صورت جدی در دستور کار مسافران نوروزی و مردم باشد.

استقرار پلیس در ۲۴ نقطه استان برای برخورد با خودروهای شوتی

 سردارناظری افزود: برخورد با خودروهای شوتی در دستور جدی پلیس استان قرار دارد و در همین زمینه همکاران ما در ۲۴ نقطه استان مستقر هستند و با این خودروها مطابق قانون برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ خودرو شوتی در سطح استان در سال جاری توقیف شده است، تصریح کرد: هماهنگی قضایی برای توقیف شش‌ماهه خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز انجام شده است وهمچنین برخورد قضایی با رانندگان متخلف را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

 سردار ناظری عنوان کرد: پلیس راهور امسال در تعطیلات نوروزی به کمک پلیس راه استان می‌آید.

 وی ابراز داشت: یکی از برنامه‌های پلیس در طرح نوروزی پیشگیری از سرقت و برخورد با سارقان است و در مرحله اول از دستگاه قضایی درخواست داشتیم که در ایام عید سارقان آزاد نشوند.

 سردار ناظری با اشاره به اینکه در ایام نوروز معمولا خانه‌های مردم به‌دلیل سفرهای نوروزی خالی است، گفت: تمام تلاش خود را برای جلوگیری از سرقت گذاشتیم، و: با پایش تصویری و گشت‌ها در حال رصد خیابان‌ها و کوچه‌ها هستیم.

جمع‌آوری و نگهداری معتادان متجاهر در ایام نوروز

وی افزود: معتادان متجاهر را با هماهنگی شورای هماهنگی مواد مخدر استان جمع‌آوری و نگهداری می‌کنیم که در ایام نوروز مشکلی برای مردم به وجود نیاورند.

 سردار ناظری بیان کرد: هفته گذشته یک رزمایش عظیم با محوریت جنوب و شرق استان در تمام استان اجرا کرده‌ایم و محکومان،سارقان و متهمان فراری را دستگیر کردیم و باز هم این طرح ادامه دارد.

 وی تاکید کرد: بیش از ۴۹۰ واحد گشتی و۳۰۰ نفر پلیس افتخاری در زمینه پیشگیری از سرقت در سطح استان راه‌اندازی کرده‌ایم.

سردار ناظری گفت: از مردم درخواست داریم اشیاو وسایل گران‌قیمت خود را در صندوق امانات و یا افرادی که به آنها اطمینان دارند بسپرند و از نگهداری اشیا قیمتی در خانه خودداری کنند.

 وی عنوان کرد: جابه‌جایی اثاثیه منزل در ایام نوروز بدون هماهنگی با کلانتری محل سکونت خود ممنوع است.

سردار ناظری با اشاره به اینکه در سطح استان در سال جاری شاهد کاهش جرایم خشن بودیم، ادامه داد: در سال جاری سرقت‌های مسلحانه ۹ درصد کاهش داشته، درصد سرقت به عنف ۱۵ درصد کاهش داشته و افزایش ۷۰ درصدی کشف و قوع سرقت نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کالای قاچاق ۶۹ مرحله طرح برخورد با باندهای سازمان یافته و فعال در سال جاری داشتیم، افزود: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان یعنی ۶۰ درصد افزایش کشف نسبت به سال گذشته ارزش ریالی انواع کالاهای قاچاق کشف شده است.

ناظری عنوان کرد: در سال جاری بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال ارزش ریالی پرونده‌های جرایم فضای مجازی و کلاهبرداری‌های اینترنتی کشف شده است.. همچنین بیش از ۳ میلیون خدمت در حوزه راهنمایی و رانندگی به مردم ارائه شده است.

 پایان پیام/۸۰۰۱۸/ب

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092827