trail
07 اسفند 1401 - 13:08

آغاز نظارت بر رستوران‌ها و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی

رئیس اورژانس کشور از آغاز به‌کار تیم‌های بهداشتی از ابتدای اسفندماه برای نظارت بر عملکرد رستوران‌ها و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر میعادفر در حاشیه هفتاد و ششمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی با بیان اینکه سازمان اورژانس به عنوان مسئول کمیته بهداشت و درمان و حوزه سلامت است و مدیریت برنامه نوروزی حوزه سلامت را دنبال می‌کند، گفت: یکی از مسائلی که در جاده‌ها داریم پیک تصادف در برخی از ساعات است و مقرر شد پایگاه‌ها نیز در ساعات پیک در لب جاده حضور پیدا کنند و با آلارم روشن جنبه تذکری داشته باشند و آمادگی داشته باشند.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: حدود هزار بیمارستان داریم که ارائه خدمات می‌کنند و تقسیم بندی متخصصان در بیمارستان‌ها انجام خواهد شد

وی عنوان کرد: در سال گذشته ۳۰۰ هزار عمل جراحی را در ایام نوروز داشتیم و امسال نیز این برنامه در دستور کار است و تاکید شد در حوزه حوادث ترافیکی به‌طور جدی ورود شود.

میعادفر بیان کرد: تیم‌های بهداشتی از اول اسفندماه فعالیت خود را آغاز کردند و نظارت‌ها بیشتر خواهد شد؛ با توجه به گرانی مواد غذایی احتمال دارد مسمومیت‌هایی ایجاد شود و نظارت بر رستوران‌ها جدی است.

رئیس اورژانس کشور اظهار کرد: تاکید می‌شود که چادرها در یک مکان امن گذاشته شود و در کنار رودخانه‌ها نباشد و هم اینکه اگر از گرم‌کننده در چادر استفاده می‌کنند نکات ایمنی مربوطه را رعایت کنند؛ چرا که مسمومیت مونوکسید بسیار جدی است.

وی با بیان اینکه حدود سه هزار و ۲۰۰ پایگاه داریم و ۵۲ پایگاه هوایی فعال است، گفت: در حوزه فوریت‌های پزشکی ۲۶ هزار نفر حضور دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1058367